​ ​همایش ملی به شهادت سکوت؛ اشغال ایران و کشتار مردم در جنگ جهانی اول

​ ​همایش ملی به شهادت سکوت؛ اشغال ایران و کشتار مردم در جنگ جهانی اول
همایش ملی «به شهادت سکوت؛ اشغال ایران و کشتار مردم در جنگ جهانی اول» به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران و با همکاری گروه تاریخ دانشگاه تهران، دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران، موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران و سایر موسسات پژوهشی مرتبط، اردیبهشت ماه 1394 در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار می شود...
همایش ملی «به شهادت سکوت؛ اشغال ایران و کشتار مردم در جنگ جهانی اول» به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران و با همکاری گروه تاریخ دانشگاه تهران، دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران، موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران و سایر موسسات پژوهشی مرتبط، اردیبهشت ماه 1394 در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار می شود.
وقایع جنگ جهانی اول از کلیدی ترین نقاط عطف تاریخ ایران می باشد که سرنوشت جامعه ای برآمده از تمدنی بزرگ را به سوی اشغال و استعمار کشانده است. هدف عمده این همایش بازشناسی علل و نتایج این وقایع، عبرت گیری برای امروز می باشد.
در این راستا، محورهای اصلی همایش « محور اول: مقایسه مقاطع مختلف تاریخ ایران در مواجهه با تهدیدات بزرگ ملی و تبیین علل قدرت امروزی کشور»، «محور دوم: نتایج سیاسی تاریخی حاصل از اشغال ایران در جنگ جهانی اول در بعد داخلی و منطقه ای»، «محور سوم: بازشناسی جامع علل کشتار بزرگ مردم ایران در جنگ جهانی اول»، «محور چهارم: مطالعه ابعاد، وسعت و میزان فراگیری جنگ، کشتار و قحطی»، «محور پنجم: مطالعه اقدامات اصلاحی حکومت و نیروهای داخلی و علل عدم نتیجه دادن آنها»، «محور ششم: مطالعه ابعاد حقوقی اشغال ایران و کشتار حاصل از آن»  و «محور هفتم: مطالعات اسنادی در راستای محورهای همایش» می باشد.
آخرین مهلت ارسال چکیده مقالات 15 بهمن ماه و اصل آثار 15 اسفند ماه می باشد. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت همایش http://shahadatehsokout.ir مراجعه نمایند.
+ یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۵۶
نظر شما
نام:
ایمیل : * نمایش داده نمی‌شود
نظر شما: