سمیه سادات سجادی

دکتری: دانشجوی دکتری تاریخ محلی دانشگاه اصفهان
کارشناسی ارشد: دانشگاه بیرجند، ۱۳۹۰

معرفی کتاب با ایلامیان در ایلام

معرفی کتاب با ایلامیان در ایلام با ایلامیان در ایلام تألیف علیرضا اسدی نویسنده و پژوهشگر ایلامی است و توسط انتشارات جوهر حیات در اسفند ماه ۱۳۹۶ منتشر و راهی بازار نشر شده است.
.
این کتاب تألیف علیرضا اسدی نویسنده و پژوهشگر ایلامی است و توسط انتشارات جوهر حیات در اسفند ماه ۱۳۹۶ منتشر و راهی بازار نشر شده است.
. استان ایلام به عنوان یکی از باسابقه‌ترین جایگاه‌‌های تمدنی ایران، به واسطه‌ تنوع نژاد‌ها و زبان‌‌ها در آن کمتر مورد بررسی نژادی، زبانی و نسب‌‌شناسی قرار گرفته شده‌ است و تاریخ آن از گذشته‌ دور تا به امروز همچنان ناکاویده مانده ‌است. در کتاب با ایلامیان در ایلام فرازهایی از تاریخ، نسب‌ شناسی و فرهنگ فولکلور استان ایلام به رشته تحریر درآمده است.
. در این اثر با توجه به گستردگی قلمرو تحقیق و به خصوص پراکندگی ایلات، طوایف و خاندان‌ های کرد، لر، لک و عرب در سطح استان ایلام علاوه بر مصاحبه و تحقیقات میدانی، از منابع دست اول و ثانویه و جدید‌ترین پژوهش‌‌های صورت گرفته در ارتباط با تاریخ و نسب ‌شناسی اقوام، ایلات، طوایف و خاندان‌ های استان ایلام استفاده شده‌ است.
. کتاب با ایلامیان در ایلام در ۱۰ فصل و ۹۲۴ صفحه با قیمت ۵۰۰ هزار ریال اسفند ماه ۱۳۹۶ چاپ و منتشر شده است و در دومین دوره جایزه کتاب سال استان ایلام در اسفند ماه ۱۳۹۷ با امتیاز ۹۲ به عنوان کتاب برگزیده استان ایلام در سال های ۹۶ و ۹۷ از سوی هیئت داوران کتاب سال جمهوری اسلامی ایران انتخاب و حائز رتبه برتر شد
.
+ سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۹
نظر شما
نام:
ایمیل : * نمایش داده نمی‌شود
نظر شما: